Doma pripravljen sladoled
V teh vročih dneh vsi sprašujejo, kje je sladoled in kako ga lahko naredimo doma. Sestra Nikolina je povedala, da ga lahko naredimo iz sadja, ki ga imamo doma (maline, jagode, marelice, banane ... ). Sadje stlačimo ali zmiksamo in sladkamo ter prelijemo z limoninim sokom (da ohranijo barvo in okus). Lahko dodamo še malo sadnega (breskovega) likerja. Posebej stepemo ½ l smetano, dodamo še 1-2 navadna ali sadna (isti okus kot je sadje) jogurta. Oboje zmešamo in naložimo v manjše posodice ter damo v skrinjo. Lahko pa pustimo v skledi, jo postavimo v skrinjo in vsake ½ ure pomešamo.